Samospráva

Obecný úrad

Obecný úrad je výkonným orgánom obecného zastupiteľstva a starostu obce, zložený z pracovníkov obce. Obecný úrad nemá právnu subjektivitu. Vykonáva odborné, administratívne a organizačné práce súvisiace s plnením úloh samosprávy obce najmä:

• zabezpečuje písomnú agendu všetkých orgánov samosprávy obce, pripravuje odborné podklady a iné písomnosti na rokovanie obecného zastupiteľstva, obecnej rady a komisií
  • pripravuje rozhodnutia starostu vydané v správnom konaní, v daňovom a poplatkovom konaní
  • vykonáva nariadenia obce, uznesenia obecného zastupiteľstva a rozhodnutia starostu
  • koordinuje činnosť organizácií a ďalších subjektov vytvorených obcou
  • organizačno-technicky zabezpečuje plnenie úloh štátnej správy prenesených na obec

Prácu obecného úradu vedie a organizuje starosta. Vnútornú organizáciu obecného úradu, najmä jeho organizačné členenie, pôsobnosť jednotlivých útvarov, zásady riadenia, zásady organizačnej štruktúry úradu a tiež ich vzájomné vzťahy obsahuje Organizačný poriadok obecného úradu, ktorý schvaľuje obecné zastupiteľstvo.

Obecný úrad, Hlavná 19/11
044 43 Budimír