POMOC PRE UTEČENCOV V NAŠEJ OBCI

Zbierka organizovaná od pondelka 14.03.2022.

VÁŽENÍ  OBČANIA,

obec v spolupráci s dobrovoľníkmi ubytováva na krátkodobý pobyt utečencov z Ukrajiny. Ubytovacie kapacity obce sú momentálne obmedzené na desať  miest.  Pokiaľ nám budú dodané ďalšie lehátka, ktoré obec zakúpila, počítame s celkovou kapacitou 45 miest.

S ubytovaním súvisí aj potreba zabezpečenia stravy pre ubytovaných. Vaša srdečnosť a pomoc nepozná hraníc, za čo sme Vám veľmi vďační. Aby sme ju využili, čo najefektívnejšie a vyhli sa zbytočným komplikáciám, či nepríjemnostiam pri organizácii pomoci, prosíme Vás o rešpektovanie nasledujúcich usmernení.

Ako sa môžete zapojiť do pomoci:

1. Na nocľah potrebujeme hygienické vreckovky, sprchové gély, zubné pasty, kefky, rúška, respirátory, osušky, uteráky.
  2. Lehátka na spanie - rozkladacie, ktorých súčasťou je vrchné epedo,   nie lehátka k bazénom, opaľovacie a podobne. Lehátka by boli zapožičané do doby pokiaľ obchod dodá obci objednané množstvo.
  3. Strava -  je ťažké vopred povedať ako dlho sa ubytovaní u nás zdržia, preto preferujeme finančnú pomoc, ktorou vieme adekvátne reagovať na momentálnu potrebu stravovania s prihliadnutím na zloženie ubytovaných a vek detí (budeme vedieť zabezpečiť aj varenú stravu nielen nie len suché obedy alebo stravu rýchleho občerstvenia). Pokiaľ vám nebude chýbať desať - dvadsať eur prosíme Vás doručte nám ich na obecný úrad, kde dostanete potvrdenie o príjme alebo bezhotovostne na účet obce - IBAN: SK83 0200 0000 0000 0402 7542.  Obec na konci mesiaca zverejní ako bolo naložené s finančnými prostriedkami zo zbierky.
  4. Kontakt pre účel zbierky je mobilné číslo starostu - 0908182239. Tel číslo je zverejnené na stránke obce

Do zbierky môžete prispieť od pondelka 14.03.2022 !!

Týmto Vám vopred ďakujeme za prejavenú spolupatričnosť a pomoc !

„ NIKDY NEVIEŠ KEDY  A  AKÚ POMOC BUDEŠ POTREBOVAŤ  TY “.

Dátum vloženia: 11. 3. 2022 14:56
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 3. 2022 20:32