Obec Budimír sa zapojila do celoslovenskej súťaže, ktorú zastrešuje organizácia Priatelia zeme - SPZ. Tento rok sa konal už 4. ročník súťaže 3Z - znižuj, znovupoužívaj, zrecykluj. Je to súťaž o najväčší pokrok v odpadovom hospodárstve za obdobie 2011 - 2013. S radosťou Vám môžme oznámiť, že obec Budimír v tejto súťaži získala čestné uznanie za 2. miesto.

Toto ocenenie je pre nás potešením, že sme sa v rámci odpadového hospodárstva vydali dobrým smerom a zároveň tiež záväzkom pokračovať v nastolenom trende. Vďaka patrí aj Vám všetkým, ktorí sa pravidelne a svedomito zapájate do triedeného zberu. Obec sa aj naďalej bude snažiť zabezpečiť vhodné podmienky pre predchádzanie vzniku odpadov a tiež pre zhodnocovanie odpadov, čo v konečnom dôsledku a hlavne s Vašou spoluprácou znižuje náklady na zber a likvidáciu odpadu a v neposlednom rade chráni životné prostredie.

Je dôležité, aby sa systém triedeného zberu využíval v čo možno najväčšej možnej miere, pretože len takýmto spôsobom, že vytriedime jednotlivé zložky, dokážeme spoločne znížiť množstvo komunálneho odpadu, čím sa zároveň znížia aj náklady obce na jeho likvidáciu a zníži sa tiež podiel likvidácie odpadu formou zneškodňovania skládkovaním. Skládkovanie by malo byť až tou poslednou možnosťou, ako s odpadom nakladať, preto Vás zároveň prosíme, aby ste v triedení nepoľavovali, ba ho možno vykonávali ešte intenzívnejšie, pretože tým pomáhate nielen samotnej obci, ale v konečnom dôsledku aj samy sebe.

Týmto sa ešte raz chceme všetkým poďakovať za spoluprácu a námahu a veríme, že v tom budete pokračovať aj naďalej a v budúcnosti to bude ešte lepšie a ešte priaznivejšie nielen pre obecnú kasu, rodinné kasy, ale hlavne aj pre naše životné prostredie.

Ocenenie obce Budimír