Obec Budimír sa zapojila do výzvy Slovenskej agentúry životného prostredia a žiadala poskytnutie finančnej dotácie na Projekt revitalizácie parku v centre obce Budimír v rámci Programu obnovy dediny 2013. Na tento projekt obci nebola schválená dotácia, no našli sa prostriedky z vlastných zdrojov obce a vďaka práci pracovníkov obce a práci robotníkov zamestnaných v rámci programov Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Košice práce na tomto projekte v tomto období vrcholia.

Realizoval sa výrub náletových drevín, dosadba drevín, osadenie obrubníkov, spevnenie chodníkov, úprava lavičiek a vegetačné úpravy.

Snahou tohto projektu je zveľadiť a udržať Budimírsky park tak, aby slúžil hlavne rekreácii. Jeho využitie má byť pre všetky vekové kategórie aj pre organizovanie rôznych kultúrno-spoločenských podujatí, počas celého vegetačného obdobia. Jeho ochranou a vhodnou údržbou sa zabezpečí plnohodnotné pretrvanie tejto historickej pamiatky aj pre ďalšie generácie.

Historická mapa parku, okolo r. 1900

Priestranstvo za parkom